Farklı disiplinlerin katılımı ile entegre 3D-Planlamaya bir örnek.

Düsseldorf’da, Kuzey Ren-Vestfalya’nın en büyük konferans oteli yükselmekte. Yeni yapı kompleksi Maritim Düsseldorf, farklı disiplinlerin katılımı ile entegre 3D-Planlamanın güzel bir örneği. Hemen Düsseldorf havaalanı yakınında, gastrominin sektörünün yeni parıltısı: 533 odası, 30 suiti ve bir kral dairesi ile, Kuzey Ren-Vestfalya’nın en büyük otellerinden birisi arasındadır.

2450 kişilik en büyük salonu - sahne ve galeri dahil olmak üzere en modern toplantı ve konferans teknolojisini sunmaktadır. Odaların dış cephesindeki büyük pencereler sayesinde odalar doğal olarak aydınlatılmaktadır. 1100 kişi kapasiteli küçük salon aynı zamanda bir galeri ve sahne alanına sahiptir. Her iki salon için 400 ve 900 metrekarelik giriş fuayeleri bulunmaktadır. Bundan ayrı 21 konferans salonu ve toplantı suitlerinde 20 ile 400 kişilik toplantılar yapılabilir, böylece otel 1700 kişilik bir kapasiteye daha sahiptir.2450 kişilik en büyük salonu - sahne ve galeri dahil olmak üzere en modern toplantı ve konferans teknolojisini sunmaktadır. Odaların dış cephesindeki büyük pencereler  sayesinde odalar doğal olarak aydınlatılmaktadır. 1100 kişi kapasiteli küçük salon aynı zamanda bir galeri ve sahne alanına sahiptir. Her iki salon için 400 ve 900 metrekarelik giriş fuayeleri bulunmaktadır.Bundan ayrı 21 konferans salonu ve toplantı suitlerinde 20 ile 400 kişilik toplantılar yapılabilir, böylece otel  1700 kişilik bir kapasiteye daha sahiptir.

Hızla gelişen sanal gerçekler

Bugünün karar vericiler önemli sunumlarda sanal senaryoların en ince ayrıntısına kadar bir havai fişek gösterisine dönüştüğünü görmektedirlerdir: İnsanlar hayali resepsiyon salonları ve cam asansörlerle dolaşırken izleyiciyi güzel katlara taşımaktadırlar.

Bugün geçerli olan sahne görüntüleri, liNear Desktop planlamasında kendisini giderek kabul ettirmekte.

liNear programları tarafından tasarlanmış ve hesaplanmış HVAC sistemleri

Modern teknikleri kullanmanın ne anlamı geldiği konusunda Maritim Hotel planlaması bir örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanında normalde planlamacıların normal gölgeleme modunda görecebileceği , iki merkezi  işlem birimi gösterilir.

Sanal olarak oda kayıtlarının çarpışma olmadan vb. 3D-Modellerin planlamacıların hizmetine sunulması, planlama için tamamen yeni bakış açıları sunar.